ידיעון 11 – ארנונה לא מובן מאליו

מי אמר שחייבים לקבל את חיובי הרשות כמו שהם ארנונה, אגרות השילוט, אגרות בגין צריכת מים וביוב, פסולת, שמירה וכיוב' הינם תשלומי חובה אותם אנו נדרשים לשלם מדי תקופה לרשויות המקומיות בגין שירותים שונים אותם מספקות הרשויות המקומית. סליחה, אמורות לספק ולעיתים מספקות.

כללי

לכאורה מדובר בדרישות תשלום הקבועות בחוקים, בתקנות ובצווים בעלי מפתח ברור לחישוב ולפיכך, אנו מניחים על פי רוב שהרשות מחייבת כדין, באופן נכון ומדויק ושזו המציאות ואין מה לעשות. אלא שיש דברים שלא נאמרים ואינם ידועים לכלל הציבור. לדוגמא, ישנו מרחב פרשנות ניכר באופן הוצאת השומה כך שיכול וקיימת אפשרות חוקית להפחית חיובים על ידי שימוש בפרשנות מקלה.

רובנו כלל לא מבין שמאחורי מרבית הגדלות הארנונה עומדים היום גופים חיצוניים כלכליים ו/או משפטיים שכל מטרתם הינה הגדלת שומות הארנונה. יתרה מכך, חלקם אף מתוגמלים לפי יכולתם להגדיל את השומה. כלומר, יש להם את האינטרס החזק ביותר לפרש כל סיטואציה לחומרת הנישום למרות שעל פי הדין ופסיקה יש לפרש לקולא- קרי, לטובת הנישום. רבים מאיתנו ישלמו ויישארו עם תחושת תסכול ואולי אף ישרבבו איזה משפט דוגמת- "איזו מדינה, לא נותנים לחיות בשקט, גנבים… על מה הם לוקחים כל כך הרבה. זה בשביל המשכורות שלהם, מושחתים! אפשר לחשוב אילו שירותים אנו מקבלים עבור זה"…. וכהנה וכהנה ביטויים ויניחו כי חזקת התקינות של הרשות הקומית נכונה. כלומר, אם הרשות הוציאה זוהי והמציאות וזה החוק, אלא שחובה לבדוק שכן- ניתן להפחית!!!

חברתנו שמה לה למטרה לסייע ולהקל בתחום זה אל מול סבך הבירוקרטיה של הרשויות המקומיות כאשר המטרה העיקרית הינה הפחתת העלויות- ארנונה, אגרות והיטלים, שילוט, מים וביוב וכיוב'.

אנו בוחנים את החיובים על כל מרכיביהם מתוך הנחת עבודה שניתן אכן להפחיתם. במסגרת זו מתייחסים לחוקים, לתקנות, לשטחים ומדידות, סיווגים, הגדרות , תעריפים, ריביות, פרקטיקה נהוגה, תקדימים וכיוב'.

למעשה נערכת הבדיקה על ידי צוות אנשים מקצועי המורכב מהקשת הרחבה של תחומי המיסוי המוניציפאלי שכל מטרתו הינה הפחתת השומה וקביעתה על המצב המינימאלי האפשרי ותו מתיר החוק.

מודל העבודה לפיו נערכת בדיקה ללא כל התחייבות או תמורה כשבסופה ניתנת התייחסות והצעת מחיר לפעולה מלאה אל מול הרשות, מותירה את לקוחותינו בסיטואציה מוחלטת לפיה ניתן רק להרוויח- או החזר כספי/הפחתת עלויות או ידיעה שאין מה לעשות שגם היא כשלעצמה מהווה מוצר חשוב. תגמול בכל מקרה יינתן רק אם וכאשר תושג תוצאה ורק בסופו של תהליך לאחר שכל הטיפול כולו לרבות עלויותיו נישאות על כתפינו. לא עולה שקל לבדוק ומנגד לא היינו בודקים אלמלא היינו בטוחים שיש סיכוי טוב להפחית סכומים ניכרים.

החברה קיימת ופועלת במודל זה מזה עשור ומספקת שירותים אלו באמצעות בעלי מקצוע בתחום. להדגיש ולציין, אלמלא היתה החברה מצליחה לחסוך סכומי כסף ניכרים לא היתה פועלת באותה נמרצות בה פועלת זו השנה העשירית לקיומה.

לחזרה לכל החומר המקצועי בנושא ארנונה לחץ כאן
לכתבה הקודמת לכתבה הבאה

המומחים שלנו מחכים לכם!

צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

שלח פנייה