קבלן, תן לנו לספר לך איך אתה יכול לחסוך בהיטלי פיתוח

אם אתם קבלנים, יזמים או אדריכלים אנחנו לא צריכים לספר לכם מהם היטלי פיתוח וכיצד הם משפיעים על עבודתכם. אבל אנחנו כן רוצים להעלות שתי שאלות חשובות – כיצד אתם מוודאים כי עלותם של היטלי הפיתוח לא חורגת מהסכום אותו אתם צריכים לשלם לפי חוק העזר העירוני? כיצד אתם עושים זאת מבלי לעכב את הפיתוח והעבודה בפרויקט?

כללי

מסתבר שאתם צריכים לשלם פחות על היטלי פיתוח
בריפאנד-טיפול במיסוי עירוני בע"מ אנחנו מתמחים בשמירה על האינטרסים של הלקוחות שלנו במגוון תחומים מול רשויות מקומיות ותאגידי המים. ניסיון העבר שלנו מראה כי גם הרשויות המקומיות וגם תאגידי המים לא תמיד עומדים בפרמטרים שחוקי העזר העירוניים מציבים בפניהם, והם מנסים לגבות יותר מהמותר בחוק.

מסיבה זו פיתחנו תהליך מובנה שמבטיח כי תשלמו את הסכום המדויק והנכון ותמנעו מעיכובים בשלב קבלת ההיתר ובשלבים השונים של הבניה. היישום מתבצע על ידי מומחים בתחום, שמכירים את הרשויות השונות וחוקי העזר, ויודעים בדיוק כיצד לקדם את הצרכים שלכם אל מול האינטרסים של הרשות המקומית. ישנם שני שלבים עיקריים המשפיעים על היישום כולו:

• השלב הטכני – כפי שאתם בוודאי יודעים לא ניתן לקבל היתר בניה לפני תשלום האגרות והיטלי הפיתוח. לכן, בשלב הראשוני יש לבצע בדיקות טכניות הכוללות, בין היתר – בחינת התעריפים ובדיקה כי הם נכונים ומעודכנים, ווידוא כי המטראז' בחיובים נכון ובדיקה של הוראות החוק והדרך בה הן מיושמות על ידי הרשות המקומית. בשלב זה אנו ממליצים לקבלן לשלם את ההיטלים תחת מחאה ולהמשיך במסלול לקבלת היתר בנייה.

השלב המשפטי – שלב זה מתקיים כאשר הקבלן נמצא כבר בתהליך הבניה או לאחר סיום הבניה. במהלך השלב המשפטי יש להגיש תביעת השבה אזרחית, אותה ניתן להגיש לכל המאוחר עד 7 שנים מיום תשלום השומה אחרת התביעה מתיישנת. חשוב לזכור כי שלב זה דורש היכרות מעמיקה עם חוקי העזר העירוניים והשינויים שעברו. מכיוון שהרשויות המקומיות לא מעוניינות להחזיר כסף הן "מתקנות" את חוקי העזר כדי שיעבדו לטובתם. אך מכיוון שחוק עזר עירוני, כמו כל חוק, נכתב על ידי בני אדם, יש בו פרצות ושטחים אפורים שעובדים לטובתכם, רק צריך להכיר אותם.

החוק עובד לטובתכם, השתמשו בו
כמו שכבר כתבנו רשויות מקומיות נוטות לשנות את חוקי העזר העירוניים הנוגעים להיטלי הפיתוח במטרה להפחית את יכולת התמרון של הקבלנים ולגבות מהם סכומים גבוהים יותר, שמשפיעים בצורה משמעותית על כל המעורבים בפרויקט. המומחים של ריפאנד, מכירים את החוקים השונים, יודעים כיצד להשתמש בהם לטובתכם, מאפשרים לכם לחסוך בעלויות בצורה דרמטית, והופכים אתכם לצד החזק בתהליך המשא ומתן עם הרשות המקומית.

למה דווקא ריפאנד?
• מודל הטיפול של ריפאנד בהיטלי פיתוח הינו מודל ייחודי ומתקדם. העונה בצורה מדויקת על צרכי הקבלנים והיזמים ובכך הופך את החברה למובילת דרך בכל הקשור לתחומי הפחתת עלויות, בקרה וניהל נכסים.
• ריפאנד הינה חברה ותיקה בעלת ניסיון עשיר אשר מאחוריה היסטוריה של הצלחות בכל הנוגע לטיפול בהיטלי פיתוח במגוון ערים ומועצות ברחבי הארץ.
• בריפאנד אנו מעניקים ללקוחותינו בדיקה ראשונית ללא כל התחייבות או תמורה על מנת שהלקוח יוכל להחליט, על בסיס מידע איכותי, אם הוא מעוניין להמשיך איתנו את התהליך.
• בריפאנד אנו שומרים על שקיפות מלאה מול לקוחותינו ומעדכנים אותם באופן שוטף לאורך כל התהליך.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולקבוע פגישת היכרות ללא התחייבות, כי הגיע הזמן שתשלמו הרבה פחות.

לחזרה לכל החומר המקצועי בנושא אגרות והיטלים לחץ כאן
לכתבה הקודמת לכתבה הבאה

המומחים שלנו מחכים לכם!

צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

שלח פנייה